Προσαρμοσμένη αναζήτηση

Kεντρική Σελίδα  / Αλλοι Αγώνες  / Νέα  / Αρθρο

Πρωταθλητής καρτ στην ΚΖ2 ο Μιχάλης Κ. Χαλκιόπουλος 3/12/2010 1:49 μμ

Με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο έπεσε η αυλαία του πανελληνίου πρωταθλήματος καρτ στην πίστα “Kartodromo” στις Αφίδνες. Οι καλύτεροι οδηγοί έδωσαν το παρών για την τελευταία μάχη της φετινής χρονιάς, από την οποία αναδείχτηκαν οι πρωταθλητές των πέντε κατηγοριών που προσμετρούν στον κορυφαίο θεσμό της Ελλάδας. Παρουσία πολλών θεατών και με τις καιρικές συνθήκες να είναι ιδανικές για αγώνα, το θέαμα ήταν εντυπωσιακό. Τελικά, μετά από μία ολόκληρη αγωνιστική μέρα, ο Μιχάλης Κ. Χαλκιόπουλος της αγωνιστικής ομάδα Eagle Racing, που υποστηρίζει η εταιρεία πετρελαιοειδών Silk Oil, κατέκτησε τον τίτλο στην ΚΖ2. Ένας τίτλος που επιβεβαίωσε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το οδηγικό ταλέντο του οδηγού από τη Ρόδο, ο οποίος διαθέτει εντυπωσιακό παλμαρέ. Συγκεκριμένα, σε 8 χρόνια παρουσίας στις πίστες καρτ, έχει λάβει μέρος σε 62 αγώνες και έχει καταφέρει να ανέβει 35 φορές στο βάθρο των νικητών. Σίγουρα μία αξιοζήλευτη απόδοση που ελάχιστοι έχουν καταφέρει. Στις υπόλοιπες κατηγορίες, οι οδηγοί που κατέκτησαν τον τίτλο είναι οι, Ζαχαρέλης (Mini), Καλέσης (KF3), Θεοδώρου (Hobby 125) και Ξυνός (KF2)._(Δελτίο Τύπου)