Προσαρμοσμένη αναζήτηση

Kεντρική Σελίδα  / Αρθρο

5ο Ράλλυ Σπριντ Φάρος: Νικητές οι Καλούδης – Ρούφος 1/5/2007 9:45 μμ

Νικολόπουλος -  Τσιάπας
Υπόθεση τιμής ήταν για το πλήρωμα από την Αλεξανδρούπολη η νίκη του τοπικού αγώνα. Οι Καλούδης – Ρούφος οδήγησαν το Mitsubishi Evo VIII με επιδεξιότητα και σύνεση στην 1η θέση γενικής αφήνοντας 8 δευτερόλεπτα πίσω, τους Νικολόπουλο – Τσιάπα με Mitsubishi Lancer Evo VI GrA και 33 δευτερόλεπτα τους Μαυροδή – Κυρλαγκίτση με Mitsubishi Lancer Evo III.

Στις υπόλοιπες κατηγορίες νικητές ήταν οι "Χριστόφος" – Τηλιόπουλος με VW Golf II (μέχρι 2000 κ.εκ.), οι Χριστοφορίδης – Μακινατζής με Peugeot 106 Rallye (κατηγορία μέχρι 1600 κ.εκ.) και οι Λιθαρής – Δημητρίου με Toyota Yaris (κατηγορία μέχρι 1400 κ.εκ.). Από τα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν η πολύ καλή εμφάνιση των Πεταλά "Doctor" – Παναγιωτόπουλο με το Subaru Impreza Ν10 του Τσολακίδη και η τρίτη θέση στην κατηγορία μέχρι 1400 κ.εκ. των νεαρών Βραχάτη – Γαβρηλάκη με Peugeot 106 στον δεύτερο τους αγώνα.

Επόμενο ραντεβού στην Βέροια όπου θα πραγματοποιηθεί στις 19&20 Μαίου το 13ο ράλλυ Φίλιππος. _Γ.Π.